Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Sağlık Yüksekokulu

2015-2016 Yemin Töreni Gerçekleştirildi

2015-2016 Yemin Töreni Gerçekleştirildi

Çanakkale Sağlık Yüksekokulu Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çanakkale Sağlık Yüksekokulu 2015-2016 Öğretim yılı mezunlarının yemin töreni 20.06.2016 tarihinde saat 10.00'da Arş.Gör. Cüneyt ÇALIŞKAN’ın sunumuyla İÇDAŞ Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.


Törene, Çanakkale Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Gülbu TANRIVERDİ ve Yüksekokulumuzun akademik ve idari personelinin yanı sıra Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye ÜNÜVAR, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail TARHAN, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah KELKİT, İlahiyat Fakültesi Dekanı Hidayet IŞIK, Eğitim Fakültesi Dekanı Pof. Dr. Dinçay KÖKSAL, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Salih Zeki GENÇ, Çanakkale Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Fatma ÇOLAKOĞLU, Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yard. Doç. Dr. Enver YOLCU, Gelibolu MYO Müdürü Yard. Doç. Dr. İsmail ELAGÖZ, Ezine MYO Müdürü Yard. Doç. Dr. Mehtap ÖZDEN, Yenice MYO Müdürü Öğr. Gör. Coşkun YARAR, Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürü Erdoğan ÇABUK, Halk Sağlığı Kurumu Müdürü Burhan KÜTÜK, Çanakkale 112 Acil Servis Başhekimi Dr. Tuğba ERPAK, Çanakkale Asker Hastanesi Baştabibi Dnz. Tbp. Albay Deniz Derya AKTAY, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhemşiresi Nazmiye SINMAZ  ile mezun öğrencilerin aileleri katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören, Çanakkale Sağlık Yüksekokulu birincisi olan Derya DÜLGER’in tüm mezunlar adına yaptığı konuşma ile devam etti. Derya DÜLGER yapmış olduğu konuşmada hocalarına ve ailesine teşekkür etti ve tüm mezun arkadaşlarına bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.

Daha sonra söz alan Çanakkale Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Gülbu TANRIVERDİ yapmış olduğu konuşmada “ Bugün beklentilerin yer değiştirme günü. Eğitim süresinde sizler öğretim elemanlarından, üniversitemizden, ailenizden ve devletimizden beklenti içindeydiniz. Bundan sonra ise bizler sizden bir beklenti içinde olacağız. Eğitim süresince kazandığınız mesleki bilgi, tutum ve beceriyi kişisel, ahlaki ve mesleki değerlerinizle entegre edip hizmet verdiğiniz bireylerin kültürlerine uygun bir sunmanızı bekliyoruz. Kurumu gittiğiniz her yerde en iyi şekilde temsil etmenizi, sadece ülke sınırlarında değil dünyada en iyi şekilde temsil etmenizi bekliyoruz. Unutmayın ki yaşam boyu öğrenme sürecine inandığınız sürece değişimlere ayak uydurup var olabilirsiniz”.

Gülbu TANRIVERDİ’den sonra söz alan Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye ÜNÜVAR, kendisinin de 2012 yılında Çanakkale Sağlık Yüksekokulundan emekli olduğunu bu nedenle her seneki mezuniyet törenlerine ayrı bir heyecan ile iştirak ettiğini dile getirdi. Sağlık Eğitimcisi olduğunu vurgulayan ÜNÜVAR, öğrencilere son bir ders vermek istediğini söyledi ve yaşamış olduğu deneyimlerden yola çıkarak öğrencilere hizmet sundukları kişilere karşı her zaman güler yüzlü olmalarını ve onların yüzüne baklmalarını tavsiye etti. Sayın ÜNÜVAR konuşmasının devamında Sağlık Yüksekokulunun öğrencilerine insanlara dokunabilme özelliği kazandırdığını söyledi ve bugün mezun olan öğrencilerin de bu özelliği kazandığını düşündüğünü belirtti ve mezun öğrencilere başarılar dileyerek konuşmalarını sonlandırdı.    

Konuşmaların ardından Çanakkale Sağlık Yüksekokulu'ndan dereceyle mezun olan öğrencilere belgeleri ve ödülleri takdim edildi. Ayrıca Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç.Dr. Gülbu TANRIVERDİ, Ebelik Bölüm Başkanı Yrd. Doç.Dr. Ayten DİNÇ ve Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç.Dr. Melek BULUT mezunlarına yönelik duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.

Daha sonra ise mezun olan bütün öğrencilere belgeleri verildi. Törenin sonunda İÇDAŞ Kongre Merkezinin önünde ''kep atma töreni'' gerçekleştirildi.