Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Sağlık Yüksekokulu

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Hemşirelik Bölümü 1. Sınıf Öğrencilerine Oryantasyon Programı Düzenlendi

Oryantasyon Programı

Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü, 1. Sınıf hemşirelik öğrencilerine yönelik oryantasyon programı düzenledi. Program Sağlık Yüksekokulu Safiye Hüseyin Elbi Konferans Salonu’nda Arş. Gör. Tanju OĞUL’un sunumu ile gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Sağlık Yüksekokulu Müdürü ve aynı zamanda Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gülbu TANRIVERDİ konuşmasını gerçekleştirdi. Tanrıverdi konuşmasında öğrencilere; ‘ Öncelikle bölümümüze, üniversitemize ve kentimize hoş geldiniz. Öğrenci ve kalite odaklı, her türlü sorunu çözümsel yaklaşım süreciyle ele alan bir bölüme geldiniz. Eğitim ve sosyal olanakları bol bir üniversiteye geldiniz. Lütfen sosyal olanakları değerlendirin, topluluklara, bilimsel etkinliklere mümkün oldukça katılın. Eğitim sürecinizi dersliklerle sınırlandırmayın. Umarım başarılı bir dört yılın sonunda her anlamda donanımlı olarak başarıyla sizleri mezun edeceğiz. Sözde değil gerçekten bir aile yaklaşımı bulacağınız kurumumuza hoş geldiniz. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.  ‘ şeklinde konuştu.

Tanrıverdi’nin konuşmasının ardından Hemşirelik Bölümü araştırma görevlileri tarafından hazırlanan sunuma geçildi. Sunum kapsamında hemşirelik bölümünün tanıtımı, yönetim şeması, akademik ve idari personelin tanıtımı, program amaç ve yeterlilikleri, akademik takvim, öğrenci danışmanlık sistemi ve işleyişi, fiziki yapı ve laboratuvarlar, sosyal faaliyetler ve öğrenci kulüpleri, ulaşım ve konaklama, değişim programları (Erasmus ve Farabi Programı) öğrencilere aktarıldı.

Program kapsamında Hemşirelik Bölüm Başkan Yardımcısı Öğ. Gör. Sevda EFİL tarafından öğrencilere  ‘Öğrenci Staj Uygulama İlkeleri’ hakkında bilgi verildi.  Ardından öğrenci işlerinden sorumlu Semra ÜRPER Lisans Eğitim Öğretim Yönetmeliği’ni (ders alma, çekilme, sınavlar, devamsızlıklar) ve Öğrenci Bilgi Sistemi’ni (OBS) içeren bir sunum gerçekleştirdi.

Program tartışma, soru ve cevapların ardından sona erdi.