Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Sağlık Yüksekokulu

Sağlık Yüksekokulu 2016-2017 Eğitim- Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

.

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çanakkale Sağlık Yüksekokulu 2016-2017 Eğitim- Öğretim yılı mezunlarının yemin töreni 22.06.2017 tarihinde saat 10.00'da Arş. Gör. Özden ERDEM ve Arş. Gör. Tanju OĞUL’un sunumu ile İÇDAŞ Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Törene,  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha ÖZDEN, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çavuş ŞAHİN, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah KELKİT, Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Nazan YELKİKALAN, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Enver YOLCU, Ezine Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehtap ÖZDEN,  Lapseki Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Engin GÜR, AFAD Müdürü Levent YILMAZ, Çanakkale Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op.Dr. Kıvılcım DAĞTEKİN, çeşitli kurumların yöneticileri, akademik ve idari personel ile mezun öğrencilerin aileleri katıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından Yüksekokul birincisi Ayşe Nur BÜYÜKSAMANCI konuşmasını yaptı. BÜYÜKSAMANCI konuşmasında ‘Mezuniyetle birlikte Acil Yardım ve Afet Yöneticisi olma yolunda ilk adımımı atıyorum. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi mezunları arasına yeni katılan bir fert olmaktan son derece mutluyum. Bu mutluluk bölüm birincisi, okul birincisi ayrıca üniversite ikincisi olarak mezun olmanın verdiği gururla kat be kat arttı. Hepimiz farklı illerden, farklı okullardan, farklı hayallerle üniversitemize geldik. Mevcut bilgilerimize yeni bilgiler kattık. Bu hayallerimizi gerçek kılmak adına akademik eğitim aldığımız   yıldan sonra bize kalan hafızalarımıza yer eden yoğun ders temposu, zorlu sınavlar ama bunun yanında güzel arkadaşlıklar dostça paylaşımlarımız da oldu. Bu zorlu 4 yıl boyunca bizlerin her zaman yanında olan mesleğimize atılmadan önce akademik bilgi ve tecrübelerini bizimle paylaşan hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Ailelerimize de çok teşekkür ediyorum.’ diyerek konuşmasını mezun arkadaşlarına bundan sonraki hayatlarında başarılar dileyerek sonlandırdı. 

Yüksekokul birincisinin ardından Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Serkan ÖZDEN konuşmasını gerçekleştirdi. ÖZDEN konuşmasında 2016- 2017 Eğitim Öğretim yılı mezunlarını tebrik ederek meslek yemininin anlam ve önemine sadık kalacaklarına inancının sonsuz olduğunu ifade etti. Mezunlara ileriki meslek yaşantılarında başarılar diledi.

Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Serkan ÖZDEN’in ardından  Ebelik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ayten DİNÇ konuşmasını gerçekleştirdi. DİNÇ konuşmasında: ‘İlk, okula başladığınız günü, ilk heyecanlarınızı hatırlıyorum. Şimdi mesleğe adım atmış bulunuyorsunuz. Tüm bölümleri tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Ülke ihtiyaçlarını göz önüne alarak sizleri tam donanımlı bağımsız çalışabilen yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş bilimsel çalışmalarla ebelik mesleğini ileriye taşıyacak mezunlar veriyoruz. Sizlerle gurur duyuyorum. Eminim Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi farkını ortaya koyarak mesleğinizi en iyi şekilde icra edeceksiniz. Sizleri yetiştiren anne ve babalarınıza da çok teşekkür ediyorum. Hayatın yeni aşamasında okul yılları bir tatlı anı olarak kalırken, asıl zorlu bir hayat sizleri bekliyor. Sizleri seçmiş olduğunuz tarihin en eski ve en saygın mesleği olan ebelik mesleğinde başarılar diliyorum.’

Ebelik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ayten DİNÇ’in ardından Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gülbu TANRIVERDİ konuşmasını yaptı. TANRIVERDİ konuşmasında:

'Öncelikle bu onur ve gururu bize yaşattığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Biz 1996 yılında eğitim ve öğretime başlamış yaklaşık 2000 mezun vermiş bir yüksekokuluz. Mezunlarımız ve çalıştıkları kurumlardan olumlu geri bildirim almak en büyük motivasyonumuz. Mezun olmak hiçbir şeyin bitişi olmayacağı gibi bir çok şeyin başlangıcı olacaktır. Sizler bundan sonraki yaşamınızda olan değişim ve gelişime ayak uydurmak için sürekli kendinizi yenilemek ve eğitim sürecine devam etmek zorundasınız. Hayatınıza bir yenilik getirmez, değişimi gelişimi görmezden gelirseniz mesleki ve kişisel hedeflerinize ulaşamazsınız. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi mezunu olduğunuzu hiçbir zaman unutmamanız gerekir. Sizler her zaman Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin bir parçası olarak kalacaksınız. Bizlerin başarıları sizleri, sizlerin başarıları ise bizleri onurlandıracaktır. Aramızdaki bağ asla kopmayacaktır. TANRIVERDİ konuşmasına “Yabancı uyruklu öğrencileri önemsiyor ve uluslararası dayanışmaya  çok önem veriyoruz bu bağlamda her geçen gün artan renklerde, dillerde, dinlerde  farklı öğrencilere ev sahipliği yapmak ve mezun vermek bizim için ayrı bir gurur kaynağıdır. Bu yıl aramızda yabancı uyruklu Somali’den bir mezunumuz var. Umarım ülkesine çok güzel duygularla gidecek, bizlerle bağını koparmayacak. Ailesi şu an yanında mı bilmiyorum, biz ÇOMÜ olarak onun yanındayız biz onun ailesiyiz. Herkesi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.’

Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gülbu TANRIVERDİ’ nin ardından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha ÖZDEN konuşmasını gerçekleştirdi. Prof. Dr. Süha ÖZDEN konuşmasında :

‘Mezuniyet törenleri çok anlamlıdır. Çünkü bir emeğin bir ürünün son noktasındasınız. Hep beraber bu kıymetli ürünü burada taçlandıracağız. Bu ana tanıklık edeceğiz. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi olarak sizlerin bu özel gününde hep birlikte olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde öğrencilerimizin okumuş olması şanstır, değerdir. Çünkü biz üniversite olarak 1992 yılında kurulmamamıza rağmen bizimle birlikte kurulan tüm üniversiteleri geçmiş bulunmaktayız. Artan sayımızda 50 bin rakamına ulaştık. Bu yıl 12500 kontenjanımız var ve tamamının dolmasını bekliyoruz. Bir çok alanda kalite bilincini ön plana çıkararak üniversite eğitiminde araştırmalarda ve diğer konularda ön planda tutmayı düşünüyoruz. 11 devlet üniversitesi arasında 2016 ve 2017 yıllarındaki sıralamada 24. sıradayız. Geçen yıl 24 ve bu yıl da 24. sırayı koruduk ve bu gayretle çalışmaya devam ediyoruz. Ümit ediyorum ki aramıza katılan öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz ile daha iyi yerlere geleceğiz. Ebelik, Hemşirelik ve Acil Yardım ve Afet Yönetimi bölümleri olmak üzere genç arkadaşlarımızı kutluyorum. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ailesinden, öğrenci mezun ve akademisyen olan tüm ailesinden kopmamasını istiyorum. Mezun bilgi sistemi ile bizlerle birlikte olmalarını istiyoruz. İlerde hem iş olanakları açısından hem de iletişimde kalmamız adına kendilerine bizimle birlikte olmayı ayrılmamayı bu ailede kalmayı ifade etmek istiyorum. Mezun olan arkadaşlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Kendilerine meslek yaşamlarında başarılar diliyorum. Burda en önemli noktalardan birisi de mesleğimizi yerine getirirken de ülkemizin kuruluşundan bu güne Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ nin ilelebet ve sonsuza kadar yaşatılması ilkesine hep birlikte gayret edeceğimizi ve bu uğurda çalışacağımızı hepimizin bildiğini biliyorum. Sizler de bu düşüncedesiniz. Değerli velilerimizi ve mezunlarımızın ailelerini tebrik ediyorum.’ ifade etmiştir.

Çanakkale Sağlık Yüksekokulu'ndan dereceyle mezun olan öğrencilere belgeleri ve ödülleri takdim edildi. Daha sonra ise mezun olan öğrencilere belgeleri verildi.